Otwarty Konin

Łączy ich Konin

Najnowsze wpisy:

Komitet Wyborczy Wyborców Otwarty Konin w piątek 16 lutego, podczas briefingu prasowego ogłosił swojego kandydata na Prezydenta Miasta Konina. Jest nim Sebastian Łukaszewski – doświadczony samorządowiec, ekonomista, przedsiębiorca, społecznik.

Swoje wystąpienie kandydat na Prezydenta Miasta zaczął od deklaracji, dlaczego podjął się takiego wyzwania:

Kandyduję na Prezydenta Miasta Konina, ponieważ uważam, że Mieszkańcy tego miasta zasługują na prezydenta, który będzie otwarty na Ich problemy i sugestie, i to nie tylko na chwilę przed wyborami, ale przez całą kadencję – mówił Sebastian Łukaszewski. – Chcę przywrócić dialog między urzędem a Mieszkańcami, a także dialog w samym urzędzie. Chcę, by Konin był:

  • miastem otwartym dla pracujących i przedsiębiorców,
  • miastem otwartym na potrzeby dzieci, młodzieży i seniorów,
  • miastem wspierającym rodziny, budującym społeczeństwo obywatelskie, które będzie świadome swoich praw i odpowiedzialności,
  • miastem wykorzystującym swój potencjał i dającym nowe perspektywy młodym koninianom,
  • miastem, które będzie liderem sprawiedliwej transformacji regionu,
  • miastem, które będzie dumne ze swoich wydarzeń kulturalnych i sportowych,
  • miastem, w którym zagości zielona przestrzeń,
  • miastem przyjaznym Mieszkańcom, mądrze zarządzanym, otwartym na współpracę, które będzie miało realne plany na przyszłość.

Jak powiedział podczas briefingu Piotr Czerniejewski, współtworzący KWW Otwarty Konin: Komitet Wyborczy Wyborców Otwarty Konin to grupa mieszkańców od lat aktywnie działających dla Konina. Stanowiąca zgrany zespół ludzi pracujących, przedsiębiorców, aktywistów społecznych ludzi związanych z edukacją, kulturą, sportem, organizacjami pozarządowymi. Ludzi stawiających na otwartość, szacunek, dialog i skuteczność w działaniu. Ludzi, których łączy Konin.

Sebastian Łukaszewski urodził się 6 lutego 1972 roku w Rybniku.

Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.  W 2002 roku, na tejże uczelni uzyskał tytuł doktora ekonomii. Ukończył studia podyplomowe z zakresu rachunkowości oraz studia podyplomowe z zakresu rachunkowości budżetowej. 

Był wiceprezydentem Konina ds. gospodarczych. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest także przewodniczącym Rady Uczelni w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie, członkiem Rady Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Prywatnie mąż Haliny i ojciec Artura.

udostępnij: