Otwarty Konin

Sebastian Łukaszewski

Kandydaci Okręg I

Sebastian Łukaszewski

Nasz Kandydat na Prezydenta Miasta Konina

 • Doświadczony samorządowiec
 • Ekonomista
 • Przedsiębiorca
 • Społecznik

Sebastian Łukaszewski urodził się 6 lutego 1972 roku w Rybniku.

Jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W 2002 roku, na tejże uczelni uzyskał tytuł doktora ekonomii. Ukończył studia podyplomowe z zakresu rachunkowości oraz studia podyplomowe z zakresu rachunkowości budżetowej.
Był wiceprezydentem Konina ds. gospodarczych. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą. Jest także przewodniczącym Rady Uczelni w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie, członkiem Rady Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, udziela się aktywnie w OSP KSRG Konin – Starówka oraz Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia „Bezpieczny Konin”.

Prywatnie mąż i ojciec. Syn Artur, żona Halina.

Czas wolny spędza aktywnie. Jego pasją jest jazda na rowerze górskim, nordic walking oraz pływanie. Dużo czyta, i choć najczęściej jego uwagę skupiają publikacje ekonomiczne, to od pewnego czasu fascynują go powieści Jaume Cabre. Chętnie włącza się w akcje charytatywne.

Jego ulubione motto to:
„Jeżeli istnieje sposób, aby zrobić coś lepiej – znajdę go.”
Thomas Alva Edison

Wykształcenie:

 • 2002 doktor nauk ekonomicznych, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu,
  2015 Studia podyplomowe w zakresie rachunkowości budżetowej, Uniwersytet Szczeciński.
 • 2000 Studia podyplomowe w zakresie rachunkowości, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
 • 1996 magister ekonomii, Finanse i bankowość, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Doświadczenie zawodowe:

 • 2019 – obecnie Przewodniczący Rady Uczelni ANS w Koninie
 • 2018 – obecnie Przedsiębiorca, Prezes Zarządu Moje Bankowanie Sp. z o.o.
 • 2014 – 2018 Urząd Miejski w Koninie – Z-ca Prezydenta ds. gospodarczych
 • 2013 – 2018 Santander Bank Polska – Dyrektor Regionu, Dyrektor Oddziału
 • 1996 – 2013 Kredyt Bank – Dyrektor Regionu, Dyrektor Oddziału, Naczelnik, Analityk, Informatyk

Kandyduję na Prezydenta Miasta Konina ponieważ uważam, że mieszkańcy tego miasta zasługują na Prezydenta, który będzie otwarty na ich problemy i sugestie. Chcę, żeby Konin był miastem przyjaznym mieszkańcom, mądrze zarządzanym, otwartym na współpracę.

Szanowni Państwo,
Konin i jego mieszkańcy zasługują na gospodarza miasta godnego ich zaufania. Na osobę, która będzie otwarta na ich problemy i sugestie przez całą kadencję, a nie tylko na kilka miesięcy przed jej zakończeniem. Brak otwartości na dialog był motywem przewodnim kończącej się kadencji Piotra Korytkowskiego. Notoryczny brak jego obecności podczas uroczystości i spotkań odbywający się w mieście, świadczy o braku szacunku dla organizatorów i zapraszanych gości. Sposób zarządzania Urzędem Miejskim, konflikt ze związkami zawodowymi, pracownikami urzędu i jednostek organizacyjnych, to oznaka braku kompetencji do pełnienia tak ważnej funkcji. Wreszcie brak umiejętności w pozyskiwaniu funduszy na newralgiczne inwestycje jak remont mostu na Warcie, walące się kamienice, czy drogi miejskie to oznaka słabości w zarządzaniu.

Jesteśmy grupą mieszkańców od lat aktywnie działających dla Konina. Stanowimy zgrany zespół ludzi pracujących, przedsiębiorców, aktywistów społecznych ludzi związanych z edukacją, kulturą, sportem, organizacjami pozarządowymi.

Nie pozwólmy, żeby kolejne pięć lat było dla Konina czasem straconym Postawmy na otwartość, szacunek, dialog i skuteczność w działaniu. Niech połączy nas Konin.

KWW Otwarty Konin

udostępnij: